Proč se turbodmychadlo zašpiní?

Turbodmychadla slouží pro zvýšení účinnosti a výkonu naftových i benzinových motorů. Použitím výfukového plynu se roztočí turbodmychadlo, to komprimuje více vzduchu do spalovací komory spalovacích motorů a vytváří více energie a tudíž i dynamický výkon vozu je zvýšený. Přídavný vzduch s úměrně větším množstvím paliva vytváří větší točivý moment a výkon.

Nicméně, s více najazdenimi kilometry, některé senzory začnou měřit chybné hodnoty a pak jsou směsi paliva se vzduchem příliš bohaté. Špinavé či staré vstřikovače paliva způsobují nespálených palivové směsi ve válcích, nekvalitní palivo nebo spotřeba oleje způsobuje vážné uhlíku formace na turbodmychadlo a jeho geometrie. To vede k negativnímu tlaku na turbodmychadle a to způsobit rychlé opotřebení. Když nastane tento problém může vést ke ztrátě výkonu a síly, které končí opravou nebo vyměněny turbodmychadla.

Jak vyčistit turbodmychadlo bez montáže?

S Carbon cleanerem máte možnost vyčistit turbodmychadlo i bez vyjmutí z vozidla. Pokud je čistící vodík aplikován po dobu asi 60 minut, prakticky odstraníme všechny karbonové usazeniny z turbodmychadla a tím prodloužíme jeho životnost a zabráníme opotřebení. S průchodem velkého množství okysličeného vodíku přes motor a turbodmychadlo, se teplota zvyšuje, výsledkem je že nános uhlíku sublimuje (vypaří se) a vyjde prostřednictvím výfukového systému.