Vyčistí u dieslové trysky od uhlíkových usazenin

Nabízíme jinou alternativu, a to čištění uhlíkovou technologii, která nám umožňuje vyčistit trysky, bez jejich odstranění z motoru. S pomocí vodíku zvýšíme teplotu spalování ve válci což způsobí hoření (sublimaci) usazenin a ty jsou potom odstraněny pomocí výfukového systému. Kromě tohoto tímto postupem rovněž vyčistíme také ventily motoru, pístní kroužky, turbodmychadlo a jeho geometrii, filtr pevných částic nebo katalyzátoru. A to vše se děje během 60 minut.

Hlavním důvodem ucpávání dieselových trysek je špatná kvalita paliva. Motorová nafta s vyšším síry jako je přípustné v EU způsobuje poškození trysek. K tomu dochází, pokud jste natankovali na černém trhu koupeno nekvalitní palivo nebo právě dnes v místní čerpací stanici mají přidáno něco jiného. Dalším důvodem je, když jsou trysky opotřebené dlouholetou službou ve vozidle a jsou fyzicky poškozené a mají mechanické vady.

Jak vyčistit trysky?

Jakmile je diagnostikován problém a je jisté, že problémy jsou způsobeny ucpáním tryskei existuje několik způsobů, jak řešit problém. Prvním z nich je, použití chemických přísady na čištění trysek, je to relativně jednoduchý a levný způsob, jak odstranit tento problém. Dalším způsobem, je demontovat trysky a čistit speciálním ultrazvukem. Ceny za tuto službu budou značně lišit v závislosti na službě a stroji, ale jsou spojeny s demontáží, což není zdarma.